INSTRUKTORZY


Adam Szczepański - Salsa, Bachata, Taniec Użytkowy, Zajęcia dla par przedślubnych

Dyplomowany instruktor tańca sportowego, choć od chwili kiedy poznał tańce latino, jego serce bije w rytm clave. Uczy salsy i bachaty, zarówno w Bielsku, Żywcu, Jasienicy, jak i Pszczynie. Swoje taneczne umiejętności szkolił nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na zajęciach Adama panuje luźna, przyjazna atmosfera, sam też ciągle powtarza, że nauczyć się tańczyć może każdy. Prowadzi również zajęcia indywiduane, a także dla par przedślubnych. Jego doświadczenie i profesjonalizm doceniło już wielu współpracowników w szkołach tańca, w których uczył zanim sam założył własną, Libere. Adama cechuje charyzma i duże poczucie humoru, a umiejętność dotarcia do każdej osoby to jego znak firmowy. Kiedy zapytacie go o pracę odpowiada „Ja nie pracuję. Spełniam swoje marzenie robiąc to, co kocham!"Klaudia Szczepański - Bachata Lady Style, Bachata, Zajęcia dla par przedślubnych

Przygodę z tańcem zaczęła jeszcze przed pójściem do szkoły. Na samym początku rozwijała się w kierunku tańca nowoczesnego. Zaczęła też tańczyć klasyczny taniec towarzyski, jednak to wciąż nie było to, czego oczekiwała od tańca. W końcu w szkole średniej odkryła salsę kubańską, dzięki której nareszcie znalazła taneczne powołanie do latynoskich rytmów. W międzyczasie rozpoczęła naukę stylów pokrewnych takich jak reggaeton czy bachata, jednak ta ostatnia zawładnęła jej sercem tak mocno, że postanowiła poświęcić jej całą swoją uwagę. Od tamtej pory brała udział w wielu tanecznych festiwalach bachaty ucząc się od najlepszych w tym m.in. u Łukasza Raś i Ewy Jankowskiej, Daniela i Desiree, Gatici i Franka Santos, Sambora i Mery, Krzysztofa Juraszka i Doroty Jastrzębskiej, czy Korke i Judith. W Szkole Tańca zajmuje się również przygotowaniem par do pierwszego tańca, w szczególności gdy jest nim bachata. Na zajęciach stawia na naturalność i ekspresję swoich emocji, a nie bezmyślne powtarzanie figur.


Tahira - Taniec brzucha, Slavica Dance

Profesjonalna tancerka, instruktor, choreograf oraz sędzia tańca orientalnego. Laureatka wielu międzynarodowych, prestiżowych konkursów. Medale przywiozła już między innymi z Niemiec, Holandii, Włoch, Czech, Hiszpanii czy Austrii. Doceniana i szanowana na polskich i europejskich scenach za czysty egipski styl. Założycielka i choreograf profesjonalnej grupy tanecznej Al-Qamara. Organizatorka międzynarodowych eventów pod marką Oriental Revolution! Kursantki doceniają ją za niezliczone pokłady cierpliwości, niezwykle pozytywną atmosferę na każdych zajęciach i umiejętność wyciągania z nich wszystkiego, co najbardziej kobiece. Starannie wyjaśnia wszystkie elementy tańca, sprawiając, że nawet najtrudniejsze figury i kroki wydają się nadzwyczaj proste.

Sławek Krzysztofek - Bachata

Jest stałym bywalcem lokalnych jak i międzynarodowych imprez salsowo-bachatowych.
Swoją taneczną przygodę Sławek rozpoczął od salsy kubańskiej, jednak po pewnym czasie jego uwagę przyciągnęła bachata i zakochał się w tym tańcu. Bachatę tańczy od ponad 6 lat, ciągle doskonaląc swoje umiejętności na licznych warsztatach tanecznych oraz międzynarodowych festiwalach. Wraz ze swoją partnerką, Marceliną, stale uczą się od wielu mistrzowskich par bachatowych takich jak: Daniel and Desiree, Gabriel and Bego , Chris & Noor, Alma La Base & Bastain Reiser , Łukasz Raś i Ewa Jankowska, Krzysztof Juraszek i Dorota Jastrzębska, i wielu innych wspaniałych instruktorów.
Z powodzeniem próbuje swych sił także w kizombie , zouku oraz w tangu.

Damian Biel - Taniec Towarzyski

Doświadczony instruktor tańca towarzyskiego, który swoja przygodę z tańcem zaczął już w wieku 6 lat. Umiejętności taneczne szkolił od najmłodszych lat w wielu szkołach tańca na Śląsku. Należał do formacji tańca towarzyskiego Ego Dance, z którą zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Brał również udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Swoje emocje wyraża w tańcu towarzyskim łącząc zarówno styl standardowy, jak i latynoamerykański, choć jak sam mówi jego ulubione tańce to Samba i Cha-Cha. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów, ponieważ taniec daje radość i spełnienie niezależnie od wieku.


Paulina Kawka - Balet/Jazz (6-8 lat), Taniec Nowoczesny (8-12 lat), Jazz dla Dorosłych

Studentka III roku Wychowania Fizycznego w Bielsku-Białej.  Z tańcem związana od najmłodszych lat. Swoją przygodę rozpoczęła w zespole regionalnym Holajnicy, jednak z czasem jej serce skradły style takie jak jazz i balet. Tańczyła w kilku formacjach i zespołach m.in  ,,Formacja Tańca Jazzowego JJ’’ u Katarzyny Bator-Sromek. Wraz z koleżankami z zespołu zdobywa wiele nagród na konkursach ogólnopolskich.
Cechują ją duże poczucie humoru i dobra zabawa. Jako instruktorka chce aby jej zajęcia były ciekawe i i uczyły poznania własnego ciała, tak aby każdy ruch poddał się muzyce.
Inez Milopulos - Latino Solo

Instruktorka mająca greckie korzenie i gorący południowy temperament. Tańczy od zawsze, w bachacie zakochała się mieszkając w Hiszpanii, gdzie na każdym kroku słychać latynoskie rytmy. Od tamtej pory nie rozstaje się z tym stylem tańca, prowadząc zajęcia i warsztaty w całej Polsce. Inez łączy dwie pasje: taniec i podróżowanie, dzięki czemu podbija bachatowe parkiety na całym świecie między innymi w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Chorwacji, Norwegii a nawet w Dubaju. W tańcu największy nacisk kładzie na kobiecy styling i wyznaje zasadę: „Kobieta w tańcu nigdy nie może być bierna, musi błyszczeć!”. Jej zajęcia to nie tylko taniec, ale również poznawanie hiszpańskiej kultury i języka. Intensywnie szkoli się, jeżdżąc na warsztaty na całym świecie. Szkoliła się u Mistrzów Anglii- Bachatastars UK Champions 2013, Mistrzów Świata Bachatea 2014, Vice Mistrzów Europe Bachatastars 2014 i Mistrzow Swiata Bachatea. Uczestniczyła też w największym festiwalu Bachaty na świecie Bachatea w Madrycie.
Przyjechała do nas z łódzkiej szkoły tańca Urban Dance Zone.

Dominika Jopek - Recepcja, Taniec Użytkowy, Cardio Dance

Z Libere związana od lat. Pracę w naszej Szkole Tańca zaczynała na recepcji, lecz praktycznie od razu jej serce zabiło rytmem clave i teraz nie wyobraża sobie życia bez tańca. Kocha salsę i choć oddana jest rytmom latino, uwielbia też luźną zabawę na parkiecie, a co za tym idzie - taniec użytkowy. Na zajęciach z parami, które chcą poprawić swoje umiejętności taneczne, skupia się na tym, aby poza przekazaniem merytorycznej wiedzy kursanci potrafili bawić się tańcem i czuli się swobodnie na parkiecie podczas każdej imprezy. W miłej atmosferze uczy nie tylko figur, ale także tego, ze taniec to przede wszystkim świetna zabawa i najlepszy sposób na wyrażenie siebie.
Jej drugą wielką pasją jest siłownia i spełnia się przygotowując dla Was wyjątkowe zajęcia łączące taniec z fitnessem.


Mirek Nowak - Bachata

Bachatę odkrył 6 lat temu, przypadkiem, przed zajęciami salsy. To była miłość od pierwszego kroku. W Londynie stawiał swoje pierwsze taneczne kroki, ale tak naprawdę poczuł, że uczy się w Libere. Związany z naszą Szkołą od bardzo dawna. Wielka pasja przerodziła się w chęć, aby miłością do bachaty zarażać nowe osoby. Tańczy również salsę, ale jak twierdzi, jest to tylko dopełnienie, żeby nie siedzieć na imprezach. Bachaty i remixów bachatowych słucha cały czas, ale zaznacza, że bachatę może tańczyć do wszystkiego (próbował!). Ogromna pasja, ogromny talent - sprawdzcie sami na zajęciach!


Jola Smagor - Bachata, Bachata Lady Style

Swoją przygodę z tańcem zaczęła jako dziecko, już w szkole podstawowej. Pierwsze taneczne kroki stawiała na kursie tańca towarzyskiego. Z biegiem lat przeniosła się do klubu tańca sportowego, zaczynając tym samym przygodę z tańcem turniejowym. Brała udział w wielu turniejach i pokazach. Jej serce zawsze biło mocniej w stronę rytmów latynoamerykańskich. Kiedy odkryła Bachatę, była to miłość od pierwszego wejrzenia! Od tamtej pory doskonali swoje umiejętności na licznych kursach i warsztatach. Charakterystyczny ruch bioder, niezwykła zmysłowość, eksponowanie kobiecości w eleganckim stylu - tego wszystkiego możecie nauczyć  się na zajęciach u Joli! Ponadto spalicie mnóstwo kalorii, wyrzeźbicie swoje ciało i uzyskacie piękna sylwetkę.


Edyta Kosno-Pawlak - Bachata

Od 18 lat związana z tańcem i jest on nieodłącznym elementem jej życia. Przez 14 lat trenowała taniec towarzyski, osiągając wiele sukcesów na turniejach krajowych jak i zagranicznych. Potem postanowiła spróbować swoich sił w innych stylach tanecznych tj. salsa, bachata oraz zouk, ale to bachata najbardziej ujęła jej serce. Od 5 lat doskonali swoje umiejętności w tym stylu uczestnicząc w różnych warsztatach tanecznych oraz festiwalach. W swoim tańcu stawia na naturalność, płynność i subtelność ruchu. Szerokie doświadczenie taneczne pozwala jej zrozumieć indywidualne potrzeby każdego kursanta, a dbałość o detale sprawia, że dokłada wszelkich starań by każdy nie tylko świetnie prezentował się na parkiecie, ale i doskonale czuł w ruchu.


Marcelina Hernik - Bachata

Pełne gracji i elegancji ruchy, kobiecość w tańcu na najwyższym poziomie, niezwykła aura jaką roztacza tańcząc, co nie pozwala oderwać od niej wzroku - to wszystko cechuje niesamowicie zdolną Marcelinę!
Tańczy w zasadzie od zawsze. Nigdy nie zamykała się w jednym stylu, spróbowała swoich sił niemalże w każdej technice, począwszy od salsy kubańskiej, zouk'a, kizomby, czy tanga, jednak bachata tak mocno zawładnęła jej sercem, że poddała jej się w całości. Na jej taneczny styl miało wpływ wielu znakomitych, znanych na całym świecie instruktorów takich jak: Daniel and Desiree, Gabriel and Bego , Chris & Noor, Alma La Base & Bastain Reiser , Łukasz Raś i Ewa Jankowska, Krzysztof Juraszek i Dorota Jastrzębska, i wielu, wielu innych.
Marcelina ponadto tańczy taniec orientalny od 7 lat, co nadaje jej stylowi miękkości ruchów i pomaga w ukazaniu bardzo kobiecego stylingu w tańcu. Marcin Cisowski i Iza Trojak - Kizomba

Oboje zaczynali taneczną przygodę od salsy i bachaty. Kizomba pojawiła się nieco później, ale to właśnie ona zdecydowanie najbardziej skradła ich serca. Są miłośnikami stylu Urban Kiz (zwanego również stylem francuskim), który powstał z połączenia kizomby z innymi stylami tanecznymi. Dzięki czerpaniu z innych technik jest to styl bardziej dynamiczny i dający więcej swobody do wyrażania siebie w stosunku do kizomby tradycyjnej. Z przyjemnością podzielą się z Wami wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na licznych warsztatach i festiwalach tanecznych oraz wprowadzą Was w niezwykły świat tego tańca!