INSTRUKTORZY

Adam Szczepański instruktor salsy, bachaty, tańca użytkowego w bielskiej Szkole Tańca Libere

Adam Szczepański - Salsa, Bachata, Taniec Użytkowy, Zajęcia dla par przedślubnych

Dyplomowany instruktor tańca sportowego, choć od chwili kiedy poznał tańce latino, jego serce bije w rytm clave. Uczy salsy i bachaty, zarówno w Bielsku, Żywcu, Jasienicy, jak i Pszczynie. Swoje taneczne umiejętności szkolił nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na zajęciach Adama panuje luźna, przyjazna atmosfera, sam też ciągle powtarza, że nauczyć się tańczyć może każdy. Prowadzi również zajęcia indywiduane, a także dla par przedślubnych. Jego doświadczenie i profesjonalizm doceniło już wielu współpracowników w szkołach tańca, w których uczył zanim sam założył własną, Libere. Adama cechuje charyzma i duże poczucie humoru, a umiejętność dotarcia do każdej osoby to jego znak firmowy. Kiedy zapytacie go o pracę odpowiada „Ja nie pracuję. Spełniam swoje marzenie robiąc to, co kocham!"


Dawid instruktor Breakdance w Szkole Tańca Libere
Dawid Falędysz - Breakdance dla Dzieci (7-12 lat)

Jest znany bardziej jako B-Boy Alien. Reprezentuje ekipę BielSkill Crew w której skład wchodzi B-Boy Zawisza i B-Boy Domin. Swoja taneczną droge rozpoczął około 9 lat temu na zajęciach break-dance u jego przyjaciela B-Boya Zawiszy .Przez te lata zbierał doświadczenie na wielu zawodach na terenie całej Polski jak i Europy, zdobywając wiele miejsc na podium. Brał udział w pokazach tanecznych na imprezach firmowych, eventach, weselach ,dyskotekach. Razem z kolegami z Bielska w 2014 roku wyjechał na miesiąc do Świnoujścia, aby przekazać ludziom wartośc hip-hopu odgrywając tak zwane "street showcase". W tym samym roku BielSkill crew wzięło udział w programie "Mam talent" dochodząc do ostatniego etapu w Warszawie . Jako tancerz uczestniczył na planie filmowym do filmu Indyjsko Polskiego "Bagistan", który będzie miał premiere w październiku 2015 .
Według niego najważniejsze jest to ,aby się nie poddawać i walczyć o swoje cały czas i dopiero po czasie ujrzymy to na co czekaliśmy tak długo i da nam to
nieprawdopodobną satysfakcje .


Klaudia Szczepański - Bachata Lady Style, Bachata, Zajęcia dla par przedślubnych

Przygodę z tańcem zaczęła jeszcze przed pójściem do szkoły. Na samym początku rozwijała się w kierunku tańca nowoczesnego tańcząc w dziecięcych zespołach. W gimnazjum zaczęła tańczyć klasyczny taniec towarzyski, jednak to wciąż nie było to, czego oczekiwała od tańca. W końcu w szkole średniej odkryła salsę kubańską, dzięki której nareszcie znalazła taneczne powołanie do latynoskich rytmów. W międzyczasie rozpoczęła naukę stylów pokrewnych takich jak reggaeton czy bachata, jednak ta ostatnia zawładnęła jej sercem tak mocno, że postanowiła poświęcić jej całą swoją uwagę. Od tamtej pory brała udział w wielu tanecznych festiwalach bachaty ucząc się od najlepszych w tym m.in. u Łukasza Raś i Ewy Jankowskiej, Daniela i Desiree, Gatici i Franka Santos, Sambora i Mery, Krzysztofa Juraszka i Doroty Jastrzębskiej, czy Korke i Judith. W Szkole Tańca zajmuje się również przygotowaniem par do pierwszego tańca, w szczególności gdy jest nim bachata. Na zajęciach stawia na naturalność i ekspresję swoich emocji, a nie bezmyślne powtarzanie figur.


Tahira instruktor Szkoła Tańca Libere
Tahira - Taniec brzucha, Slavica Dance

Profesjonalna tancerka, instruktor, choreograf oraz sędzia tańca orientalnego. Laureatka wielu międzynarodowych, prestiżowych konkursów. Medale przywiozła już między innymi z Niemiec, Holandii, Włoch, Czech, Hiszpanii czy Austrii. Doceniana i szanowana na polskich i europejskich scenach za czysty egipski styl. Założycielka i choreograf profesjonalnej grupy tanecznej Al-Qamara. Organizatorka międzynarodowych eventów pod marką Oriental Revolution! Kursantki doceniają ją za niezliczone pokłady cierpliwości, niezwykle pozytywną atmosferę na każdych zajęciach i umiejętność wyciągania z nich wszystkiego, co najbardziej kobiece. Starannie wyjaśnia wszystkie elementy tańca, sprawiając, że nawet najtrudniejsze figury i kroki wydają się nadzwyczaj proste.

Martyna Wiśniewska - Taniec nowoczesny (4-7 lat), Zespół Taneczny (8-12 lat)

Z tańcem związana od najmłodszych lat życia. Spośród wielu technik tańca z jakimi miała do czynienia Martyna jako swoją specjalizacje wybrała dancehall. Pasję rozwija w zespole Ketch Di Flow pod okiem Agnieszki Jarosińskiej w szkole tańca Cubana (Bielsko-Biała) Uważa, że nie powinno się ograniczać tylko do jednego stylu, gdyż od każdego można coś wyciągnąć lub się zainspirować, więc oprócz szkolenia się w swojej profesji, Martyna często korzysta z różnorodnych warsztatów aby pracować nad szeroko pojętą techniką ruchu.

Adrianna Bujak -  Balet/Jazz dla dzieci (6-8 lat)

Tancerka tańca Bollywood od 10 lat. Wieloletni samouk. Jako nastolatka tańczyła do filmów kina Indyjskiego i w ten sposób opanowała technikę tańca. Po ukończeniu kursu na instruktora tańca w roku 2014 postanowiła spróbować swoich sił w innych technikach tańca np. belly dance, jazz, hip-hop, burleska, taniec towarzyski. 
Brała udział w licznych konkursach np. w Domu Kultury Wiktorii Kubisz zajęła 2 miejsce, w konkursie organizowanym przez IPCC na Święto Diwali w Krakowie zdobyła 1 miejsce, w Stalowej Woli na konkursie udało się stanąć na podium i zdobyć 3 miejsce. Od niedawna bierze też udział w konkursach tańca brzucha. Tancerka, która cały czas się rozwija. Należy do zespołu Indyjskiego Kahani, studiuje pedagogikę tańca w Łodzi, wyjeżdża na liczne warsztaty i obozy. Taniec to dla niej sens życia. Dzieli się radości i energią na każdych zajęciach. Hector Quiroz - Tango argentyńskie

Rodowity Argentyńczyk z północnej prowincji Salta, historyk, archeolog oraz profesor tanga. Pokochał tango już w wieku 13 lat i bezgranicznie mu się poświęcił. Brał udział w licznych turniejach tanga zarówno w Argentynie, jak i na arenie międzynarodowej. Do jego największych sukcesów należą między innymi: 

 - złoty medal jako reprezentant Argentyny w kategorii tanga salon na festiwalu tanga w Calamie w Chile
- pierwsze miejsce jako reprezentant północnej Argentyny na festiwalu Baradero w Buenos Aires
 - pierwsze miejsce na narodowym turnieju argentyńskich tańców folklorystycznych w kategorii tango salon. 

Od pięciu lat pracuje jako instruktor tanga zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Od 2013 roku prowadzi w Salta wspólnie z dwoma zaprzyjaźnionymi tancerkami praktykę tanga Araca la Cana znaną w północnej Argentynie.


Marcelina Hernik - Latino Lady Style, Bachata Lady Style, Bachata

Pełne gracji i elegancji ruchy, kobiecość w tańcu na najwyższym poziomie, niezwykła aura jaką roztacza tańcząc, co nie pozwala oderwać od niej wzroku - to wszystko cechuje niesamowicie zdolną i... skromną Marcelinę!
Tańczy w zasadzie od zawsze. Nigdy nie zamykała się w jednym stylu, spróbowała swoich sił niemalże w każdej technice, począwszy od salsy kubańskiej, zouk'a, kizomby, czy tanga, jednak bachata tak mocno zawładnęła jej sercem, że poddała jej się w całości. Na jej taneczny styl miało wpływ wielu znakomitych, znanych na całym świecie instruktorów takich jak: Daniel and Desiree, Gabriel and Bego , Chris & Noor, Alma La Base & Bastain Reiser , Łukasz Raś i Ewa Jankowska, Krzysztof Juraszek i Dorota Jastrzębska, i wielu, wielu innych.
Marcelina ponadto tańczy taniec orientalny od 7 lat, co nadaje jej stylowi miękkości ruchów i pomaga w ukazaniu bardzo kobiecego stylingu w tańcu.Sławek Krzysztofek - Bachata

Na pewno rozpoznajecie tę sympatyczną parę, ponieważ zdecydowanie wyróżniają się na tanecznych parkietach . Są stałymi bywalcami lokalnych jak i międzynarodowych imprez salsowo-bachatowych.
Swoją taneczną przygodę Sławek rozpoczął od salsy kubańskiej, jednak po pewnym czasie jego uwagę przyciągnęła bachata i zakochał się w tym tańcu. Bachatę tańczy od ponad 5 lat, ciągle doskonaląc swoje umiejętności na licznych warsztatach tanecznych oraz międzynarodowych festiwalach. Wraz ze swoją partnerką, Marceliną, stale uczą się od wielu mistrzowskich par bachatowych takich jak: Daniel and Desiree, Gabriel and Bego , Chris & Noor, Alma La Base & Bastain Reiser , Łukasz Raś i Ewa Jankowska, Krzysztof Juraszek i Dorota Jastrzębska, i wielu innych wspaniałych instruktorów.
Z powodzeniem próbują swych sił także w kizombie , zoouku oraz w tangu.