INSTRUKTORZY

Adam Szczepański instruktor salsy, bachaty, tańca użytkowego w bielskiej Szkole Tańca Libere

Adam Szczepański - Salsa, Bachata, Taniec Użytkowy, Zajęcia dla par przedślubnych

Dyplomowany instruktor tańca sportowego, choć od chwili kiedy poznał tańce latino, jego serce bije w rytm clave. Uczy salsy i bachaty, zarówno w Bielsku, Żywcu, Jasienicy, jak i Pszczynie. Swoje taneczne umiejętności szkolił nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na zajęciach Adama panuje luźna, przyjazna atmosfera, sam też ciągle powtarza, że nauczyć się tańczyć może każdy. Prowadzi również zajęcia indywiduane, a także dla par przedślubnych. Jego doświadczenie i profesjonalizm doceniło już wielu współpracowników w szkołach tańca, w których uczył zanim sam założył własną, Libere. Adama cechuje charyzma i duże poczucie humoru, a umiejętność dotarcia do każdej osoby to jego znak firmowy. Kiedy zapytacie go o pracę odpowiada „Ja nie pracuję. Spełniam swoje marzenie robiąc to, co kocham!"Klaudia Szczepański - Bachata Lady Style, Bachata, Zajęcia dla par przedślubnych

Przygodę z tańcem zaczęła jeszcze przed pójściem do szkoły. Na samym początku rozwijała się w kierunku tańca nowoczesnego tańcząc w dziecięcych zespołach. W gimnazjum zaczęła tańczyć klasyczny taniec towarzyski, jednak to wciąż nie było to, czego oczekiwała od tańca. W końcu w szkole średniej odkryła salsę kubańską, dzięki której nareszcie znalazła taneczne powołanie do latynoskich rytmów. W międzyczasie rozpoczęła naukę stylów pokrewnych takich jak reggaeton czy bachata, jednak ta ostatnia zawładnęła jej sercem tak mocno, że postanowiła poświęcić jej całą swoją uwagę. Od tamtej pory brała udział w wielu tanecznych festiwalach bachaty ucząc się od najlepszych w tym m.in. u Łukasza Raś i Ewy Jankowskiej, Daniela i Desiree, Gatici i Franka Santos, Sambora i Mery, Krzysztofa Juraszka i Doroty Jastrzębskiej, czy Korke i Judith. W Szkole Tańca zajmuje się również przygotowaniem par do pierwszego tańca, w szczególności gdy jest nim bachata. Na zajęciach stawia na naturalność i ekspresję swoich emocji, a nie bezmyślne powtarzanie figur.

Tahira instruktor Szkoła Tańca Libere
Tahira - Taniec brzucha, Slavica Dance

Profesjonalna tancerka, instruktor, choreograf oraz sędzia tańca orientalnego. Laureatka wielu międzynarodowych, prestiżowych konkursów. Medale przywiozła już między innymi z Niemiec, Holandii, Włoch, Czech, Hiszpanii czy Austrii. Doceniana i szanowana na polskich i europejskich scenach za czysty egipski styl. Założycielka i choreograf profesjonalnej grupy tanecznej Al-Qamara. Organizatorka międzynarodowych eventów pod marką Oriental Revolution! Kursantki doceniają ją za niezliczone pokłady cierpliwości, niezwykle pozytywną atmosferę na każdych zajęciach i umiejętność wyciągania z nich wszystkiego, co najbardziej kobiece. Starannie wyjaśnia wszystkie elementy tańca, sprawiając, że nawet najtrudniejsze figury i kroki wydają się nadzwyczaj proste.Martyna Wiśniewska - Taniec nowoczesny (4-7 lat), Zespół Taneczny (8-12 lat)

Z tańcem związana od najmłodszych lat życia. Spośród wielu technik tańca z jakimi miała do czynienia Martyna jako swoją specjalizacje wybrała dancehall. Pasję rozwija w zespole Ketch Di Flow pod okiem Agnieszki Jarosińskiej w szkole tańca Cubana (Bielsko-Biała) Uważa, że nie powinno się ograniczać tylko do jednego stylu, gdyż od każdego można coś wyciągnąć lub się zainspirować, więc oprócz szkolenia się w swojej profesji, Martyna często korzysta z różnorodnych warsztatów aby pracować nad szeroko pojętą techniką ruchu.
Hector Quiroz - Tango argentyńskie

Rodowity Argentyńczyk z północnej prowincji Salta, historyk, archeolog oraz profesor tanga. Pokochał tango już w wieku 13 lat i bezgranicznie mu się poświęcił. Brał udział w licznych turniejach tanga zarówno w Argentynie, jak i na arenie międzynarodowej. Do jego największych sukcesów należą między innymi: 

 - złoty medal jako reprezentant Argentyny w kategorii tanga salon na festiwalu tanga w Calamie w Chile
- pierwsze miejsce jako reprezentant północnej Argentyny na festiwalu Baradero w Buenos Aires
 - pierwsze miejsce na narodowym turnieju argentyńskich tańców folklorystycznych w kategorii tango salon. 

Od pięciu lat pracuje jako instruktor tanga zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Od 2013 roku prowadzi w Salta wspólnie z dwoma zaprzyjaźnionymi tancerkami praktykę tanga Araca la Cana znaną w północnej Argentynie.


Marcelina Hernik - Latino Lady Style, Bachata Lady Style, Bachata

Pełne gracji i elegancji ruchy, kobiecość w tańcu na najwyższym poziomie, niezwykła aura jaką roztacza tańcząc, co nie pozwala oderwać od niej wzroku - to wszystko cechuje niesamowicie zdolną i... skromną Marcelinę!
Tańczy w zasadzie od zawsze. Nigdy nie zamykała się w jednym stylu, spróbowała swoich sił niemalże w każdej technice, począwszy od salsy kubańskiej, zouk'a, kizomby, czy tanga, jednak bachata tak mocno zawładnęła jej sercem, że poddała jej się w całości. Na jej taneczny styl miało wpływ wielu znakomitych, znanych na całym świecie instruktorów takich jak: Daniel and Desiree, Gabriel and Bego , Chris & Noor, Alma La Base & Bastain Reiser , Łukasz Raś i Ewa Jankowska, Krzysztof Juraszek i Dorota Jastrzębska, i wielu, wielu innych.
Marcelina ponadto tańczy taniec orientalny od 7 lat, co nadaje jej stylowi miękkości ruchów i pomaga w ukazaniu bardzo kobiecego stylingu w tańcu.Sławek Krzysztofek - Bachata

Na pewno rozpoznajecie tę sympatyczną parę, ponieważ zdecydowanie wyróżniają się na tanecznych parkietach . Są stałymi bywalcami lokalnych jak i międzynarodowych imprez salsowo-bachatowych.
Swoją taneczną przygodę Sławek rozpoczął od salsy kubańskiej, jednak po pewnym czasie jego uwagę przyciągnęła bachata i zakochał się w tym tańcu. Bachatę tańczy od ponad 5 lat, ciągle doskonaląc swoje umiejętności na licznych warsztatach tanecznych oraz międzynarodowych festiwalach. Wraz ze swoją partnerką, Marceliną, stale uczą się od wielu mistrzowskich par bachatowych takich jak: Daniel and Desiree, Gabriel and Bego , Chris & Noor, Alma La Base & Bastain Reiser , Łukasz Raś i Ewa Jankowska, Krzysztof Juraszek i Dorota Jastrzębska, i wielu innych wspaniałych instruktorów.
Z powodzeniem próbują swych sił także w kizombie , zouku oraz w tangu.Marcin Cisowski i Iza Trojak - Kizomba

Oboje zaczynali taneczną przygodę od salsy i bachaty. Kizomba pojawiła się nieco później, ale to właśnie ona zdecydowanie najbardziej skradła ich serca. Są miłośnikami stylu Urban Kiz (zwanego również stylem francuskim), który powstał z połączenia kizomby z innymi stylami tanecznymi. Dzięki czerpaniu z innych technik jest to styl bardziej dynamiczny i dający więcej swobody do wyrażania siebie w stosunku do kizomby tradycyjnej. Z przyjemnością podzielą się z Wami wiedzą i umiejętnościami zdobytymi na licznych warsztatach i festiwalach tanecznych oraz wprowadzą Was w niezwykły świat tego tańca! 

Damian Biel - Taniec Towarzyski

Doświadczony instruktor tańca towarzyskiego, który swoja przygodę z tańcem zaczął już w wieku 6 lat. Umiejętności taneczne szkolił od najmłodszych lat w wielu szkołach tańca na Śląsku. Należał do formacji tańca towarzyskiego Ego Dance, z którą zdobył wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Brał również udział w Mistrzostwach Polski Formacji Tanecznych. Swoje emocje wyraża w tańcu towarzyskim łącząc zarówno styl standardowy, jak i latynoamerykański, choć jak sam mówi jego ulubione tańce to Samba i Cha-Cha. Prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów, ponieważ taniec daje radość i spełnienie niezależnie od wieku.
Paulina Kawka - Balet/Jazz (6-8 lat)

Studentka II roku Wychowania Fizycznego w Bielsku-Białej.  Z tańcem związana od najmłodszych lat. Swoją przygodę rozpoczęła w zespole regionalnym Holajnicy, jednak z czasem jej serce skradły style takie jak jazz i balet. Tańczyła w kilku formacjach i zespołach m.in  ,,Formacja Tańca Jazzowego JJ’’ u Katarzyny Bator-Sromek. Wraz z koleżankami z zespołu zdobywa wiele nagród na konkursach ogólnopolskich.
Cechują ją duże poczucie humoru i dobra zabawa. Jako instruktorka chce aby jej zajęcia były ciekawe i i uczyły poznania własnego ciała, tak aby każdy ruch poddał się muzyce.