INSTRUKTORZY

Adam Szczepański instruktor salsy, bachaty, tańca użytkowego w bielskiej Szkole Tańca Libere

Adam Szczepański - Salsa, Bachata, Taniec Użytkowy, Zajęcia dla par przedślubnych

Dyplomowany instruktor tańca sportowego, choć od chwili kiedy poznał tańce latino, jego serce bije w rytm clave. Uczy salsy i bachaty, zarówno w Bielsku, Żywcu, Jasienicy, jak i Pszczynie. Swoje taneczne umiejętności szkolił nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Na zajęciach Adama panuje luźna, przyjazna atmosfera, sam też ciągle powtarza, że nauczyć się tańczyć może każdy. Prowadzi również zajęcia indywiduane, a także dla par przedślubnych. Jego doświadczenie i profesjonalizm doceniło już wielu współpracowników w szkołach tańca, w których uczył zanim sam założył własną, Libere. Adama cechuje charyzma i duże poczucie humoru, a umiejętność dotarcia do każdej osoby to jego znak firmowy. Kiedy zapytacie go o pracę odpowiada „Ja nie pracuję. Spełniam swoje marzenie robiąc to, co kocham!"paulina piotrowiak, instruktorka latino solo oraz zajęć dla dzieci w szkole tańca libere
Paulina Yanoshevska - Latino Solo, Salsa Lady Style

Taniec jest jej pasją od 5 roku życia. Najpierw przez ok. 10 lat tańczyła w formacjach tanecznych tańce latynoamerykańskie następnie po przerwie od kilku lat salsę kubańską oraz style pokrewne takie jak reaggeton, czy bachata. Posiada legitymację instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością taniec. Uczyła się (na kongresach w Polsce i zagranicą) i czerpie przykład z takich tanecznych autorytetów jak: Eryk Januszczyk, Martyna Spyra, Ania Zając, Yanet Fuentes czy Yeni Molinet. Na zajęciach kładzie nacisk na kobiecość, swobodę i radość z tańca.


Dawid instruktor Breakdance w Szkole Tańca Libere
Dawid Falędysz - Breakdance dla Dzieci (7-10 lat), Breakdance (+11 lat)

Jest znany bardziej jako B-Boy Alien. Reprezentuje ekipę BielSkill Crew w której skład wchodzi B-Boy Zawisza i B-Boy Domin. Swoja taneczną droge rozpoczął około 9 lat temu na zajęciach break-dance u jego przyjaciela B-Boya Zawiszy .Przez te lata zbierał doświadczenie na wielu zawodach na terenie całej Polski jak i Europy, zdobywając wiele miejsc na podium. Brał udział w pokazach tanecznych na imprezach firmowych, eventach, weselach ,dyskotekach. Razem z kolegami z Bielska w 2014 roku wyjechał na miesiąc do Świnoujścia, aby przekazać ludziom wartośc hip-hopu odgrywając tak zwane "street showcase". W tym samym roku BielSkill crew wzięło udział w programie "Mam talent" dochodząc do ostatniego etapu w Warszawie . Jako tancerz uczestniczył na planie filmowym do filmu Indyjsko Polskiego "Bagistan", który będzie miał premiere w październiku 2015 .
Według niego najważniejsze jest to ,aby się nie poddawać i walczyć o swoje cały czas i dopiero po czasie ujrzymy to na co czekaliśmy tak długo i da nam to
nieprawdopodobną satysfakcje .


Klaudia Szczepański - Bachata Lady Style, Zajęcia dla par przedślubnych

Przygodę z tańcem zaczęła jeszcze przed pójściem do szkoły. Na samym początku rozwijała się w kierunku tańca nowoczesnego tańcząc w dziecięcych zespołach. W gimnazjum zaczęła tańczyć klasyczny taniec towarzyski, jednak to wciąż nie było to, czego oczekiwała od tańca. W końcu w szkole średniej odkryła salsę kubańską, dzięki której nareszcie znalazła taneczne powołanie do latynoskich rytmów. W międzyczasie rozpoczęła naukę stylów pokrewnych takich jak reggaeton czy bachata, jednak ta ostatnia zawładnęła jej sercem tak mocno, że postanowiła poświęcić jej całą swoją uwagę. Od tamtej pory brała udział w wielu tanecznych festiwalach bachaty ucząc się od najlepszych w tym m.in. u Łukasza Raś i Ewy Jankowskiej, Daniela i Desiree, Sambora i Mery, czy Korke i Judith. W Szkole Tańca zajmuje się również przygotowaniem par do pierwszego tańca, w szczególności gdy jest nim bachata. Na zajęciach stawia na naturalność i ekspresję swoich emocji, a nie bezmyślne powtarzanie figur.


Tahira instruktor Szkoła Tańca Libere
Tahira - Shakira Style/Sexy Dance, Taniec brzucha

Profesjonalna tancerka, instruktor, choreograf oraz sędzia tańca orientalnego. Laureatka wielu międzynarodowych, prestiżowych konkursów. Medale przywiozła już między innymi z Niemiec, Holandii, Włoch, Czech, Hiszpanii czy Austrii. Doceniana i szanowana na polskich i europejskich scenach za czysty egipski styl. Założycielka i choreograf profesjonalnej grupy tanecznej Al-Qamara. Organizatorka międzynarodowych eventów pod marką Oriental Revolution! Kursantki doceniają ją za niezliczone pokłady cierpliwości, niezwykle pozytywną atmosferę na każdych zajęciach i umiejętność wyciągania z nich wszystkiego, co najbardziej kobiece. Starannie wyjaśnia wszystkie elementy tańca, sprawiając, że nawet najtrudniejsze figury i kroki wydają się nadzwyczaj proste.

Martyna Wiśniewska - Taniec nowoczesny (4-7 lat), Zespół Taneczny (8-12 lat)

Z tańcem związana od najmłodszych lat życia. Spośród wielu technik tańca z jakimi miała do czynienia Martyna jako swoją specjalizacje wybrała dancehall. Pasję rozwija w zespole Ketch Di Flow pod okiem Agnieszki Jarosińskiej w szkole tańca Cubana (Bielsko-Biała) Uważa, że nie powinno się ograniczać tylko do jednego stylu, gdyż od każdego można coś wyciągnąć lub się zainspirować, więc oprócz szkolenia się w swojej profesji, Martyna często korzysta z różnorodnych warsztatów aby pracować nad szeroko pojętą techniką ruchu.

Adrianna "Reshma" Bujak - Taniec Bollywood, Balet/Jazz dla dzieci (6-8 lat)

Tancerka tańca Bollywood od 10 lat. Wieloletni samouk. Jako nastolatka tańczyła do filmów kina Indyjskiego i w ten sposób opanowała technikę tańca. Po ukończeniu kursu na instruktora tańca w roku 2014 postanowiła spróbować swoich sił w innych technikach tańca np. belly dance, jazz, hip-hop, burleska, taniec towarzyski. 
Brała udział w licznych konkursach np. w Domu Kultury Wiktorii Kubisz zajęła 2 miejsce, w konkursie organizowanym przez IPCC na Święto Diwali w Krakowie zdobyła 1 miejsce, w Stalowej Woli na konkursie udało się stanąć na podium i zdobyć 3 miejsce. Od niedawna bierze też udział w konkursach tańca brzucha. Tancerka, która cały czas się rozwija. Należy do zespołu Indyjskiego Kahani, studiuje pedagogikę tańca w Łodzi, wyjeżdża na liczne warsztaty i obozy. Taniec to dla niej sens życia. Dzieli się radości i energią na każdych zajęciach. Hector Quiroz - Tango argentyńskie

Rodowity Argentyńczyk z północnej prowincji Salta, historyk, archeolog oraz profesor tanga. Pokochał tango już w wieku 13 lat i bezgranicznie mu się poświęcił. Brał udział w licznych turniejach tanga zarówno w Argentynie, jak i na arenie międzynarodowej. Do jego największych sukcesów należą między innymi: 

 - złoty medal jako reprezentant Argentyny w kategorii tanga salon na festiwalu tanga w Calamie w Chile
- pierwsze miejsce jako reprezentant północnej Argentyny na festiwalu Baradero w Buenos Aires
 - pierwsze miejsce na narodowym turnieju argentyńskich tańców folklorystycznych w kategorii tango salon. 

Od pięciu lat pracuje jako instruktor tanga zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Od 2013 roku prowadzi w Salta wspólnie z dwoma zaprzyjaźnionymi tancerkami praktykę tanga Araca la Cana znaną w północnej Argentynie.